DSC2033FI2-F0032
DSC2033FI2-F0032
Part Number
DSC2033FI2-F0032
Description
MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 14SMD
Data sheet
DSC2033FI2-F0032.pdf
Category
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Delivery Services
DSC2033FI2-F0032
Comments
    DSC2033FI2-F0032 Specifications
    PackageTube
    SeriesDSC2033
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    Height0.035" (0.90mm)
    OutputLVDS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Part StatusActive
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case14-VFQFN Exposed Pad
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply2.25V ~ 3.6V
    Frequency Stability±25ppm
    Frequency - Output 110MHz, 30MHz, 50MHz, 80MHz, 100MHz, 160MHz
    Frequency - Output 230MHz, 60MHz, 80MHz, 100MHz, 120MHz, 160MHz, 180MHz, 200MHz
    Frequency - Output 3-
    Frequency - Output 4-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)38mA (Typ)