DSC2033FI2-F0038
DSC2033FI2-F0038
Part Number
DSC2033FI2-F0038
Description
MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 14SMD
Data sheet
DSC2033FI2-F0038.pdf
Delivery Services
DSC2033FI2-F0038
Comments
    DSC2033FI2-F0038 Specifications
    PackageTube
    SeriesDSC2033
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    Height0.035" (0.90mm)
    OutputLVDS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Part StatusActive
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case14-VFQFN Exposed Pad
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply2.25V ~ 3.6V
    Frequency Stability±25ppm
    Frequency - Output 1100MHz, 125MHz, 156.25MHz, 312.5MHz, 312.898MHz, 439.597MHz, 440.625MHz, 450.68MHz
    Frequency - Output 2100MHz, 125MHz, 156.25MHz, 312.5MHz, 312.898MHz, 439.597MHz, 440.625MHz, 450.68MHz
    Frequency - Output 3-
    Frequency - Output 4-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)38mA (Typ)