DTT44-160-160-2.0
DTT44-160-160-2.0
Part Number
DTT44-160-160-2.0
Manufactures
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Description
THERMAL PAD, SHEET 160X160MM, TH
Data sheet
DTT44-160-160-2.0.pdf
Category
Thermal - Pads, Sheets
Delivery Services
DTT44-160-160-2.0
Comments
    DTT44-160-160-2.0 Specifications
    SeriesDTT44
    RoHSRoHS
    TypeGel Pad, Sheet
    ColorBlue
    ShapeSquare
    UsageMulti
    Outline160.00mm x 160.00mm
    AdhesiveTacky - Both Sides
    Material-
    Thickness0.0790" (2.000mm)
    Part StatusActive
    Backing, Carrier-
    Thermal Resistivity-
    Thermal Conductivity3.0W/m-K