DTT65-160-160-1.5
DTT65-160-160-1.5
Part Number
DTT65-160-160-1.5
Manufactures
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Description
THERMAL PAD, SHEET 160X160MM, TH
Data sheet
DTT65-160-160-1.5.pdf
Category
Thermal - Pads, Sheets
Delivery Services
DTT65-160-160-1.5
Comments
    DTT65-160-160-1.5 Specifications
    SeriesDTT65
    RoHSRoHS
    TypeGel Pad, Sheet
    ColorRed
    ShapeSquare
    UsageMulti
    Outline160.00mm x 160.00mm
    AdhesiveTacky - Both Sides
    Material-
    Thickness0.0591" (1.500mm)
    Part StatusActive
    Backing, Carrier-
    Thermal Resistivity-
    Thermal Conductivity5.0W/m-K