E18/4/10/R-3C92
E18/4/10/R-3C92
Part Number
E18/4/10/R-3C92
Manufactures
Ferroxcube
Description
PLANAR E CORES
Data sheet
E18/4/10/R-3C92.pdf
Category
Ferrite Cores
Delivery Services
E18/4/10/R-3C92
Comments
    E18/4/10/R-3C92 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Gap-
    Width0.394" (10.00mm)
    FinishUncoated
    Height0.157" (4.00mm)
    Length0.709" (18.00mm)