E1SEA18-8.000M TR
E1SEA18-8.000M TR
Part Number
E1SEA18-8.000M TR
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
Data sheet
E1SEA18-8.000M TR.pdf
Delivery Services
E1SEA18-8.000M TR
Comments
    E1SEA18-8.000M TR Specifications
    Ratings-
    Frequency8 MHz
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.126" (3.20mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)90 Ohms