E1SFA12-3.6864M TR
E1SFA12-3.6864M TR
Part Number
E1SFA12-3.6864M TR
Manufactures
Ecliptek
Description
CRYSTAL 3.6864MHZ 12PF SMD
Data sheet
E1SFA12-3.6864M TR.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
E1SFA12-3.6864M TR
Comments
    E1SFA12-3.6864M TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesE1S
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency3.6864 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance12pF
    Size / Dimension0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.126" (3.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohms