E1SJA18-16.000M TR
E1SJA18-16.000M TR
Part Number
E1SJA18-16.000M TR
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
Data sheet
E1SJA18-16.000M TR.pdf
Delivery Services
E1SJA18-16.000M TR
Comments
    E1SJA18-16.000M TR Specifications
    Ratings-
    Frequency16 MHz
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.126" (3.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms