E25/13/7-3C90-A160
E25/13/7-3C90-A160
Part Number
E25/13/7-3C90-A160
Manufactures
Ferroxcube
Description
E CORES
Data sheet
Category
Ferrite Cores
Delivery Services
E25/13/7-3C90-A160
Comments
    E25/13/7-3C90-A160 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Gap-
    Width0.295" (7.50mm)
    FinishUncoated
    Height0.504" (12.80mm)
    Length0.984" (25.00mm)