E3WSDC12-32.768K TR
E3WSDC12-32.768K TR
Part Number
E3WSDC12-32.768K TR
Manufactures
Ecliptek
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12PF SMD
Data sheet
E3WSDC12-32.768K TR.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
E3WSDC12-32.768K TR
Comments
    E3WSDC12-32.768K TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesE3WS
    RoHSRoHS
    TypekHz Crystal (Tuning Fork)
    Ratings-
    Frequency32.768 kHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case2-SMD, No Lead
    Load Capacitance12pF
    Size / Dimension0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
    Frequency Stability-
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80 kOhms