E55/28/25-3C92
E55/28/25-3C92
Part Number
E55/28/25-3C92
Manufactures
Ferroxcube
Description
FERRITE CORE
Data sheet
E55/28/25-3C92.pdf
Category
Ferrite Cores
Delivery Services
E55/28/25-3C92
Comments
    E55/28/25-3C92 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Gap-
    Width0.984" (25.00mm)
    FinishUncoated
    Height1.083" (27.50mm)
    Length2.213" (56.20mm)