EA2532LA18-20.000M TR
EA2532LA18-20.000M TR
Part Number
EA2532LA18-20.000M TR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Data sheet
EA2532LA18-20.000M TR.pdf
Delivery Services
EA2532LA18-20.000M TR
Comments
    EA2532LA18-20.000M TR Specifications
    Ratings-
    Frequency20 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms