EA2532QA08-16.000M TR
EA2532QA08-16.000M TR
Part Number
EA2532QA08-16.000M TR
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Data sheet
EA2532QA08-16.000M TR.pdf
Delivery Services
EA2532QA08-16.000M TR
Comments
    EA2532QA08-16.000M TR Specifications
    Ratings-
    Frequency16 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance8pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms