EA3250MA10-14.7456M TR
EA3250MA10-14.7456M TR
Part Number
EA3250MA10-14.7456M TR
Manufactures
Ecliptek
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 10PF SMD
Data sheet
EA3250MA10-14.7456M TR.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
EA3250MA10-14.7456M TR
Comments
    EA3250MA10-14.7456M TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesEA3250
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency14.7456 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)55 Ohms