EB1216JA10-24.576M TR
EB1216JA10-24.576M TR
Part Number
EB1216JA10-24.576M TR
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
Data sheet
EB1216JA10-24.576M TR.pdf
Delivery Services
EB1216JA10-24.576M TR
Comments
    EB1216JA10-24.576M TR Specifications
    RatingsAEC-Q200
    Frequency24.576 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohms