EB1216YA10-25.000M TR
EB1216YA10-25.000M TR
Part Number
EB1216YA10-25.000M TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Data sheet
EB1216YA10-25.000M TR.pdf
Delivery Services
EB1216YA10-25.000M TR
Comments
    EB1216YA10-25.000M TR Specifications
    RatingsAEC-Q200
    Frequency25 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohms