EB13E2H2H-33.333M TR
EB13E2H2H-33.333M TR
Part Number
EB13E2H2H-33.333M TR
Description
OSC XO 33.333MHZ 3.3V CMOS SMD
Data sheet
EB13E2H2H-33.333M TR.pdf
Delivery Services
EB13E2H2H-33.333M TR
Comments
    EB13E2H2H-33.333M TR Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency33.333 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)5mA