EB1620YA10-26.000M TR
EB1620YA10-26.000M TR
Part Number
EB1620YA10-26.000M TR
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
Data sheet
EB1620YA10-26.000M TR.pdf
Delivery Services
EB1620YA10-26.000M TR
Comments
    EB1620YA10-26.000M TR Specifications
    RatingsAEC-Q200
    Frequency26 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms