EB2532JA12-12.288M TR
EB2532JA12-12.288M TR
Part Number
EB2532JA12-12.288M TR
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 12PF SMD
Data sheet
EB2532JA12-12.288M TR.pdf
Delivery Services
EB2532JA12-12.288M TR
Comments
    EB2532JA12-12.288M TR Specifications
    RatingsAEC-Q200
    Frequency12.288 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance12pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms