EB2532JA12-13.560M TR
EB2532JA12-13.560M TR
Part Number
EB2532JA12-13.560M TR
Manufactures
Ecliptek
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 12PF SMD
Data sheet
EB2532JA12-13.560M TR.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
EB2532JA12-13.560M TR
Comments
    EB2532JA12-13.560M TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesEB2532
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    RatingsAEC-Q200
    Frequency13.56 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance12pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms