EB3250JA12-12.000M TR
EB3250JA12-12.000M TR
Part Number
EB3250JA12-12.000M TR
Manufactures
Ecliptek
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Data sheet
EB3250JA12-12.000M TR.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
EB3250JA12-12.000M TR
Comments
    EB3250JA12-12.000M TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesEB3250
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    RatingsAEC-Q200
    Frequency12 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance12pF
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±15ppm
    Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms