EC2620TS-50.000M TR
EC2620TS-50.000M TR
Part Number
EC2620TS-50.000M TR
Description
OSC XO 50MHZ 3.3V CMOS SMD
Data sheet
EC2620TS-50.000M TR.pdf
Delivery Services
EC2620TS-50.000M TR
Comments
    EC2620TS-50.000M TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesEC26
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency50 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±20ppm
    Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)18mA