EC2745ETTTS-25.000M TR
EC2745ETTTS-25.000M TR
Part Number
EC2745ETTTS-25.000M TR
Description
OSC XO 25MHZ 2.5V CMOS SMD
Data sheet
EC2745ETTTS-25.000M TR.pdf
Delivery Services
EC2745ETTTS-25.000M TR
Comments
    EC2745ETTTS-25.000M TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesEC27
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency25 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply2.5V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)5mA