EC3625TTS-27.000M TR
EC3625TTS-27.000M TR
Part Number
EC3625TTS-27.000M TR
Description
OSC XO 27MHZ 3.3V CMOS SMD
Data sheet
EC3625TTS-27.000M TR.pdf
Delivery Services
EC3625TTS-27.000M TR
Comments
    EC3625TTS-27.000M TR Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency27 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)10mA