EC3645ETTS-48.000M TR
EC3645ETTS-48.000M TR
Part Number
EC3645ETTS-48.000M TR
Manufactures
Ecliptek
Description
OSC XO 48MHZ 3.3V CMOS SMD
Data sheet
EC3645ETTS-48.000M TR.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
EC3645ETTS-48.000M TR
Comments
    EC3645ETTS-48.000M TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesEC36
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency48 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)25mA