EC5945ETTS-26.000M TR
EC5945ETTS-26.000M TR
Part Number
EC5945ETTS-26.000M TR
Manufactures
Ecliptek
Description
OSC XO 26MHZ 1.8V CMOS SMD
Data sheet
EC5945ETTS-26.000M TR.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
EC5945ETTS-26.000M TR
Comments
    EC5945ETTS-26.000M TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesEC56
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency26 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)2.5mA