ECS-.327-12.5-34QS-TR
ECS-.327-12.5-34QS-TR
Part Number
ECS-.327-12.5-34QS-TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Data sheet
ECS-.327-12.5-34QS-TR.pdf
Delivery Services
ECS-.327-12.5-34QS-TR
Comments
    ECS-.327-12.5-34QS-TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesECX-34Q
    RoHSRoHS
    TypekHz Crystal (Tuning Fork)
    RatingsAEC-Q200
    Frequency32.768 kHz
    Operating ModeFundamental
    Package / Case2-SMD, No Lead
    Load Capacitance12.5pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
    Frequency Stability-
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhms