ECS-143-20-7S-TR
ECS-143-20-7S-TR
Part Number
ECS-143-20-7S-TR
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF SMD
Data sheet
ECS-143-20-7S-TR.pdf
Delivery Services
ECS-143-20-7S-TR
Comments
    ECS-143-20-7S-TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesECX-3S
    Ratings-
    Frequency14.31818 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SOJ, 9.40mm pitch
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.146" (3.70mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms