ECS-240-18-30-JEM-TR
ECS-240-18-30-JEM-TR
Part Number
ECS-240-18-30-JEM-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Data sheet
ECS-240-18-30-JEM-TR.pdf
Delivery Services
ECS-240-18-30-JEM-TR
Comments
    ECS-240-18-30-JEM-TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesECX-53
    Ratings-
    Frequency24 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case2-SMD, No Lead
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohms