ECS-245.7-18-30B-JEM-TR
ECS-245.7-18-30B-JEM-TR
Part Number
ECS-245.7-18-30B-JEM-TR
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF SMD
Data sheet
ECS-245.7-18-30B-JEM-TR.pdf
Delivery Services
ECS-245.7-18-30B-JEM-TR
Comments
    ECS-245.7-18-30B-JEM-TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesECX-53B
    Ratings-
    Frequency24.576 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohms