ECS-245.7-18-9
ECS-245.7-18-9
Part Number
ECS-245.7-18-9
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF TH
Data sheet
ECS-245.7-18-9.pdf
Delivery Services
ECS-245.7-18-9
Comments
    ECS-245.7-18-9 Specifications
    PackageBulk
    SeriesECS-3x9
    Ratings-
    Frequency24.576 MHz
    Part StatusNot For New Designs
    Mounting TypeThrough Hole
    Operating ModeFundamental
    Package / CaseCylindrical Can, Radial
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±50ppm
    Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 60°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms