ECS-300-18-30-JGN-TR
ECS-300-18-30-JGN-TR
Part Number
ECS-300-18-30-JGN-TR
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
Data sheet
ECS-300-18-30-JGN-TR.pdf
Delivery Services
ECS-300-18-30-JGN-TR
Comments
    ECS-300-18-30-JGN-TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesECX-53
    Ratings-
    Frequency30 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case2-SMD, No Lead
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohms