ECS-320-8-47-CKM-TR3
ECS-320-8-47-CKM-TR3
Part Number
ECS-320-8-47-CKM-TR3
Manufactures
ECS Inc.
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Data sheet
ECS-320-8-47-CKM-TR3.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
ECS-320-8-47-CKM-TR3
Comments
    ECS-320-8-47-CKM-TR3 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesECX-1247
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency32 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance8pF
    Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
    Frequency Stability±10ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms