ECS-400-8-47-JTN-TR
ECS-400-8-47-JTN-TR
Part Number
ECS-400-8-47-JTN-TR
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
Data sheet
ECS-400-8-47-JTN-TR.pdf
Delivery Services
ECS-400-8-47-JTN-TR
Comments
    ECS-400-8-47-JTN-TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesECX-1247
    Ratings-
    Frequency40 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance8pF
    Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms