ECS-480-18-23B-JTM-TR
ECS-480-18-23B-JTM-TR
Part Number
ECS-480-18-23B-JTM-TR
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 18PF SMD
Data sheet
ECS-480-18-23B-JTM-TR.pdf
Delivery Services
ECS-480-18-23B-JTM-TR
Comments
    ECS-480-18-23B-JTM-TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesECX-64
    Ratings-
    Frequency48 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohms