ECS-51-18-5PXEN-TR
ECS-51-18-5PXEN-TR
Part Number
ECS-51-18-5PXEN-TR
Description
CRYSTAL 5.0688MHZ 18PF SMD
Data sheet
ECS-51-18-5PXEN-TR.pdf
Delivery Services
ECS-51-18-5PXEN-TR
Comments
    ECS-51-18-5PXEN-TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesCSM-7X
    Ratings-
    Frequency5.0688 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance18pF
    Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms