ECS-51-20-4X
ECS-51-20-4X
Part Number
ECS-51-20-4X
Description
CRYSTAL 5.0680MHZ 20PF TH
Data sheet
ECS-51-20-4X.pdf
Delivery Services
ECS-51-20-4X
Comments
    ECS-51-20-4X Specifications
    PackageBulk
    SeriesHC-49USX
    Ratings-
    Frequency5.068 MHz
    Part StatusActive
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohms