ECS-52-32-4
ECS-52-32-4
Part Number
ECS-52-32-4
Description
CRYSTAL 5.1850MHZ 32PF TH
Data sheet
ECS-52-32-4.pdf
Delivery Services
ECS-52-32-4
Comments
    ECS-52-32-4 Specifications
    PackageBulk
    SeriesHC-49US
    Ratings-
    Frequency5.185 MHz
    Part StatusNot For New Designs
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance32pF
    Size / Dimension0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohms