ECS-59.9-20-5P-TR
ECS-59.9-20-5P-TR
Part Number
ECS-59.9-20-5P-TR
Description
CRYSTAL 5.9904MHZ 20PF SMD
Data sheet
ECS-59.9-20-5P-TR.pdf
Delivery Services
ECS-59.9-20-5P-TR
Comments
    ECS-59.9-20-5P-TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesCSM-7
    Ratings-
    Frequency5.9904 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms