ELM22003GD
ELM22003GD
Part Number
ELM22003GD
Manufactures
Bivar Inc.
Description
LED ASSY 0.200" 3MM GRN DIFF 2LD
Data sheet
ELM22003GD.pdf
Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Delivery Services
ELM22003GD
Comments
    ELM22003GD Specifications
    SeriesELM2
    RoHSRoHS
    ColorGreen
    Current30mA
    Lens Size3mm, T-1
    Lens TypeDiffused
    Lens StyleRound with Domed Top
    Part StatusActive
    ConfigurationSingle
    Mounting Type-
    Viewing Angle35°
    Voltage Rating2.1V