ELM32305BC3YGCA
ELM32305BC3YGCA
Part Number
ELM32305BC3YGCA
Manufactures
Bivar Inc.
Description
LED ASSY 0.230" 5MM Y/G WHT DIFF
Data sheet
ELM32305BC3YGCA.pdf
Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Delivery Services
ELM32305BC3YGCA
Comments
    ELM32305BC3YGCA Specifications
    SeriesELM3
    RoHSRoHS
    ColorGreen, Yellow
    Current30mA Green, 30mA Yellow
    Lens Size5mm, T-1 3/4
    Lens TypeDiffused, White
    Lens StyleRound with Domed Top
    Part StatusActive
    ConfigurationSingle
    Mounting Type-
    Viewing Angle40°
    Voltage Rating2.2V Green, 2.1V Yellow