EP16E7E2H-26.000M TR
EP16E7E2H-26.000M TR
Part Number
EP16E7E2H-26.000M TR
Manufactures
Ecliptek
Description
OSC XO 26MHZ 1.8V CMOS SMD
Data sheet
EP16E7E2H-26.000M TR.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
EP16E7E2H-26.000M TR
Comments
    EP16E7E2H-26.000M TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesEP16E7
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency26 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)9mA