ER14.5/3/7-3C92-A160-S
ER14.5/3/7-3C92-A160-S
Part Number
ER14.5/3/7-3C92-A160-S
Manufactures
Ferroxcube
Description
PLANAR ER CORES 2PC SET
Data sheet
ER14.5/3/7-3C92-A160-S.pdf
Category
Ferrite Cores
Delivery Services
ER14.5/3/7-3C92-A160-S
Comments
    ER14.5/3/7-3C92-A160-S Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    GapGapped
    Width0.116" (2.95mm)
    FinishUncoated
    Height0.268" (6.80mm)
    Length0.571" (14.50mm)
    Diameter-
    Material3C92
    Core TypeER
    Tolerance±4%
    Part StatusActive
    Inductance Factor (Al)160 nH