ERZ-C32CK241W
ERZ-C32CK241W
Part Number
ERZ-C32CK241W
Manufactures
Panasonic Electronic Components
Description
VARISTOR 240V 25KA DISC 32MM
Data sheet
ERZ-C32CK241W.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
ERZ-C32CK241W
Comments
    ERZ-C32CK241W Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy240J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseDisc 32mm, Formed Tabs
    Current - Surge25 kA
    Maximum AC Volts150 V
    Maximum DC Volts200 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)264 V
    Varistor Voltage (Min)216 V
    Varistor Voltage (Typ)240 V
    Capacitance @ Frequency5000 pF @ 1 kHz