ERZ-C32CK751B
ERZ-C32CK751B
Part Number
ERZ-C32CK751B
Manufactures
Panasonic Electronic Components
Description
VARISTOR 750V 25KA DISC 32MM
Data sheet
ERZ-C32CK751B.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
ERZ-C32CK751B
Comments
    ERZ-C32CK751B Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy500J
    Features-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseDisc 32mm, Formed Tabs
    Current - Surge25 kA
    Maximum AC Volts460 V
    Maximum DC Volts615 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)825 V
    Varistor Voltage (Min)645 V
    Varistor Voltage (Typ)750 V
    Capacitance @ Frequency2000 pF @ 1 kHz