ERZ-C32CK911B
ERZ-C32CK911B
Part Number
ERZ-C32CK911B
Description
VARISTOR 910V 25KA DISC 32MM
Data sheet
ERZ-C32CK911B.pdf
Delivery Services
ERZ-C32CK911B
Comments
    ERZ-C32CK911B Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy600J
    Features-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseDisc 32mm, Formed Tabs
    Current - Surge25 kA
    Maximum AC Volts550 V
    Maximum DC Volts745 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.001 kV
    Varistor Voltage (Min)819 V
    Varistor Voltage (Typ)910 V
    Capacitance @ Frequency1700 pF @ 1 kHz