ERZ-CF2MK151
ERZ-CF2MK151
Part Number
ERZ-CF2MK151
Manufactures
Panasonic Electronic Components
Description
VARISTOR 150V 200A 2SMD JLEAD
Data sheet
ERZ-CF2MK151.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
ERZ-CF2MK151
Comments
    ERZ-CF2MK151 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy3.0J
    Features-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case2-SMD, J-Lead
    Current - Surge200 A
    Maximum AC Volts95 V
    Maximum DC Volts125 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)165 V
    Varistor Voltage (Min)135 V
    Varistor Voltage (Typ)150 V