ERZ-CF2MK241
ERZ-CF2MK241
Part Number
ERZ-CF2MK241
Description
VARISTOR 240V 200A 2SMD JLEAD
Data sheet
ERZ-CF2MK241.pdf
Delivery Services
ERZ-CF2MK241
Comments
    ERZ-CF2MK241 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy5.0J
    Package / Case2-SMD, J-Lead
    Current - Surge200 A
    Maximum AC Volts150 V
    Maximum DC Volts200 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)264 V
    Varistor Voltage (Min)216 V
    Varistor Voltage (Typ)240 V