ERZ-CF2MK270
ERZ-CF2MK270
Part Number
ERZ-CF2MK270
Description
VARISTOR 27V 50A 2SMD JLEAD
Data sheet
ERZ-CF2MK270.pdf
Delivery Services
ERZ-CF2MK270
Comments
    ERZ-CF2MK270 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy0.50J
    Package / Case2-SMD, J-Lead
    Current - Surge50 A
    Maximum AC Volts17 V
    Maximum DC Volts22 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)30 V
    Varistor Voltage (Min)24 V
    Varistor Voltage (Typ)27 V