ERZ-CF2MK271
ERZ-CF2MK271
Part Number
ERZ-CF2MK271
Description
VARISTOR 270V 200A 2SMD JLEAD
Data sheet
ERZ-CF2MK271.pdf
Delivery Services
ERZ-CF2MK271
Comments
    ERZ-CF2MK271 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy6.0J
    Package / Case2-SMD, J-Lead
    Current - Surge200 A
    Maximum AC Volts175 V
    Maximum DC Volts225 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)303 V
    Varistor Voltage (Min)247 V
    Varistor Voltage (Typ)270 V